Header Ads

Son Yayınlar
recent

Hakkımda

Merhaba ben Mustafa, 
2015 senesinden itibaren yazmaya başladığım mustafaturkoz.com blog sitesinin sahibiyim. 2018 yılında, lisans eğitimimi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olarak tamamladım ve 2. üniversite olarak Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde kayıtlıyım.[okumakta değilim çünkü derslere gitmeye vaktim yok :D] Eğitim hayatım boyunca yazılım dilleri ve bilgisayar teknolojileri konusunda eğitimlere ve konferanslara katılarak kendimi geliştirmeye çalıştım ve hala kendimi geliştirmek için çabalıyorum. Yeni bilgisayar teknolojilerini deneyimleyerek edindiğim bilgi ve tecrübelerimi bu blogda paylaşıyorum...

Ben Kimim?

1993 Tokat doğumluyum. Tokat Teknoparkta BAMEP adlı şirkette bilgisayar mühendisi olarak çalışmaktayım. İkinci üniversitemi okumaktayım. İlkokuldan lise yıllarıma kadar Tekvando sporuyla ilgilendim ve Isparta'da düzenlenen Türkiye şampiyonasında dereceye girerek Çeşme'de düzenlenen yaz kampına çağrılma başarısı gösterdim..

Eğitim Hayatım

2018 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca farklı alanlarda bir çok sertifika aldım.  Eskişehir Evosoft Yazılım Bilişim Ltd. Şti. şirketi ve Microsoft Türkiye İstanbul  ofisi olmak üzere 2 farklı yerde stajlarımı tamamladım..

Android UygulamamSertifikalarım

72 Saatlik ESOGÜ, TÜBİTAK ve KOSGEB onaylı Girişimcilik Eğitimi
13 Ekim - 6 Ocak 2016

Cyber-Security Cisco
21 Temmuz 2015
(Uzaktan Eğitim)

32 Saatlik Java Programlama
28 Ocak - 1 Şubat 2016
(Akademik Bilişim)

32 Saatlik Blender ile 3D Oyun Programlama
31 Ocak - 3 Şubat 2015
(Akademik Bilişim)

İnovatif Düşünme ve Girişimcilik Atölyesi
6-8 Kasım 2015


Okul Projelerim

İngilizce Kelime Oyunu
Dersin Adı: Mobil Programlama
Proje Hakkında: İngilizce kelimelerin eğlenceli bir şekilde öğrenilebilmesi için android'de mobil uygulama geliştirildi. Uygulama üzerinden basit-orta-zor seviyelerinden biri seçilerek süreli oyun veya kelime kartı bölümleri ile pratik yapılabilmektedir. Firebase üzerinden günün kelimesi kullanıcılara push notification ile iletilebilmektedir.
Kullanılan teknolojiler: Android, Java, Firebase


Secure Notepad Application
Dersin Adı: Data Security
Proje Hakkında: İnsanlar hatırlamak istedikleri şeyleri kaydetmek için uzun süre defter kullandı. Gelişmekte olan teknolojiler ile not tutmak için kullanılan defterler yerini mobil uygulamalara bırakmıştır. Bu uygulamalarla, insanlar gün boyunca hatırlamak istedikleri sıradan bilgileri, kredi kartı bilgilerini veya kimlik bilgilerini saklayabilirler. Ancak akıllı telefonlarla gelen not defteri uygulamaları, bu notları düz metinde bellekte saklar. Bu bir güvenlik zayıflığı yaratır.

"Secure Notepad" uygulamasında, notları bellekte düz metin şeklinde tutmak yerine AES algoritması ile şifreleyerek veri güvenliğini artırmayı hedefledik. Kullanıcıdan ilk açılışta bir şifre girmesi beklenir. Ve sonra programı her açtığın da şifreyi girmesi gerekir. Bu şifre kullanılarak, veriler AES 256-bit algoritması ile şifrelenir.
Kullanılan teknolojiler: Android, Java, AES 256


Xml Kullanarak IoT Trafik Simülasyonu Yapımı
Dersin Adı: Biçimsel Diller ve Otomata
Proje Hakkında: ---
Video Linki: https://www.youtube.com/watch?v=Dhchv-ZvK0M


Indoor Positioning Data Management Tool(Big Data Projesi)
Dersin Adı: Veritabanı ve Yönetim Sistemleri
Proje Hakkında: Proje için oluştulan Android uygulaması ile üniversitemizin teknoparkında belirlenen noktalardan 'Wifi' ve 'Manyetik Alan' değerleri ölçülerek C# uygulaması ve R Project ile veri görselleştirilmesi yapıldı. Veriler Mongodb veritabanında saklandı ve Mongodb üzerinde Map/Reduce işlemleri yapıldı. Bu tool sensör değerlerini okur, yazar ve günceller. Verilen talimatlara göre verileri alır.
Kullanılan teknolojiler: C#, Json, MongoDb, R Server, Azure Bulut Sistemi


Performance Analysis of K-Means Clustering For RSS Based Fingerprinting Localization
Dersin Adı: Artificial Intelligience
Proje Hakkında: Proje sürecinde K-Means, KNN, SVM(Support Vector Machine) ve Decision Tree gibi kümeleme(Clustering) ve sınıflandırma(Classificaiton) algoritmaları araştırıldı ve performans analizleri yapılarak hangisinin daha uygun olduğu çözümlendi.
Kullanılan Teknolojiler: C# ,Mongodb, R Server ve R Server içerisinde Machine Learning algoritmaları.


Araç Kiralama Sistemi
Dersin Adı: Object Oriented Programming 2
Proje Hakkında: Bir araç kiralama şirketine masaüstü ve web uyumlu araç kiralama otomasyonu yapıldı. İşlemler daha önce sadece Excel üzerinde tutuluyordu. Proje sayesinde işlemlerin daha kolay kontrol edilmesi sağlandı.
Kullanılan Teknolojiler: C#, Html, Css, JavaScript


İletişim

e-mail: mturkoz93[et]gmail[nokta]com
Yeni yazılarımdan haberdar olmak ve benimle iletişime geçmek için sosyal medya hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz. İrtibatı koparmamak dileğiyle..[no-sidebar]

Hiç yorum yok:

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.