Header Ads

Son Yayınlar
recent

Telegram Blogger Türkiye Topluluğuna Katılın!

Blogger Türkiye Topluluğu


Google'un sosyal medya platformu olan Google+ bildiğiniz üzere Nisan ayında kapandı. Blog yazarları olarak bu platformdan yazılarımızı diğer insanlarla paylaşıyor, toplu etkinlikler ve kampanyalardan haberdar olabiliyorduk. "Peki bundan sonra yazılarımızı nerede paylaşacağız" sorusu akla geliyor?

Google+ kapandıktan sonra yazılarınızı nerelerde paylaşıyorsunuz?

Blog yazılarımızı yazdığımız kadar paylaşımını yapıp okuyucu çekebilmek de önemli konulardan biri. Paylaşım yapabileceğimiz birçok yer var, bunlardan bazıları; facebook grupları, instagram, google+ sayfaları, forumlar vs.. Bunların içinden en çok tercih edileni Google+'dı, fakat o da artık kapandı. Hazır kapanmışken ben de bloggerlar için bir mesajlaşma grubu oluşturayım dedim.

Blogger Türkiye Topluluğu

Blog yazarlarının daha içli dışlı olabilmesi için Telegram uygulamasında Blogger Türkiye Toğluluğu adında bir grup açtım. Yazılarını burada paylaşmak, gruptaki kişilere blogger hakkında sorular sormak veya bilgi paylaşmak isteyenleri Blogger Türkiye Topluluğuna beklerim.

Yapmanız gerekenler;
- bir telegram hesabı açmak,
- telegramda Blogger Türkiye Topluluğu (Blogger_tr) adını aratıp bulmak,
- gruba katılıp yazmaya başlamak.

Telegram Nedir?

Telegram, whatsapp uygulamasının bir değişik versiyonudur. Kişisel verilerin güvenliği ve kullanım kolaylığı bakımından daha da iyi bir uygulama diyebilirim. Uygulamayı ister cep telefonunuza indirerek, isterseniz de tarayıcınızdan girerek webde kullanabilirsiniz. Kayıt esnasında whatsapp'ta olduğu gibi sizi doğrulamak için telefon numarası isteyecektir.

İnsanların korktuğu noktalardan bir tanesi de telegram grublarında cep telefonu numaralarının herkes tarafından görüneceğinin sanılmasıdır! Siz istemediğiniz sürece numaranızı kimse göremez. Grublarda mesajlaşırken sadece sizin belirleyeceğiniz kullanıcı adınız görünecektir.

Blogger Türkiye Topluluğu Telegram adresi: Blogger_tr
Blogger Türkiye Topluluğu Telegram web adresi: https://t.me/Blogger_tr

(Bu yazıyı paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.)

4 yorum:

 1. Katıldım . Ve Bloğunuzu takip ettim . Bloğuma beklerim

  YanıtlaSil
 2. Telegramdan tam dönüş alınamayabilir hocam. Google orayı indexleme yapıyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İndexleme yapmaz muhtemelen, fakat bloggerlar arası bir yardımlaşma grubu olarak kullanılabilir. Grup içi yazıların paylaşımı dışında teknik sorunlar yaşadığımız da birbirimize danışmak veya duyurularımızı paylaşmak için kullanılabilir. Yeni bloglar da tanımış oluruz ayrıca.

   Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.