Header Ads

Son Yayınlar
recent

İlk Android Uygulamamı Yaptım!

GeGi - Gelir Gider Takibi

Gün içinde yaptığınız harcamaları “GeGi” ile not edin.


Bir hafta önce can sıkıntısıyla bir android uygulama yapmayı düşündüm ve bu yazıyı okuduğunuza göre de yapmış bulunmaktayım. Şey gibi oldu, eğer bu yazıyı okuyorsanız ben ölmüşümdür falan.. :))

Rahip Brunson, teknoloji vesayre derken, dövizi, zamı kat kat artarak hepimizi ekonomik zorluklara soktu. İşte ben de birgün finans konularında dertli dertli düşünürken aklıma bu uygulamayı yapmak geldi. Sade bir uygulama oldu ama iş görür. Uygulamamı tanıtacak olursam;

Google Play Store linki:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mustafaturkoz.gegi


GeGi Ne Demek?
“Gelir” ve “gider” kelimelerinin ilk hecelerini birleştirerek GeGi adını buldum. Uygulama adı sizce nasıl olmuş?

Amaç?
Amaç, gün içinde yaptığınız harcamalarınızı bu uygulama ile not etmektir.

Uygulama Özellikleri

 • Bakiyenize para ekleyebilir ve günlük harcama miktarınızı kontrol edebilirsiniz.
 • Son 1 ayın gelir gider detaylarını görüntüleyebilirsiniz.
 • 30'a yakın harcama kategorisi bulunmaktadır.
 • Türkçe ve İngilizce dil seçeneği sunulmuştur.
 • ₺, $, € gibi para birimi seçenekleri mevcuttur.
 • Tüm verilerinizi Excel dosyasına oluşturur ve telefon belleğine kaydedebilir ve bu dosyanızı whatsapp, drive, gmail vs. gibi uygulamalara aktarabilirsiniz.

Olumlu, olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum. Uygulamada gördüğünüz bir hata olursa ben buradayım, bana bildirebilirsiniz. :) Puan vermeyi unutmayınız. Faydalı olması dileğiyle..

6 yorum:

 1. Ellerinize sağlık.

  Ben eskiden beridir harcamalarını kayıt altına almaya çalışan birisiyim. Hep başlayıp yarıda bırakmışımdır. En son 10 gün önce Instagram'da @paranereyegitti diye bir hesap açtım ve oradan paylaşım yaparak bu kayıtlarımı sürdürmek istedim. Programınızı muhakkak deneyeceğim.

  Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de harcamalarını sürekli analiz eden biriyim. Uygulamayı düşünürken hem kendi harcamalarımı not etmek istedim hem de başkalarına da faydalı olurum dedim ve böyle bir uygulamayı geliştirdim. Zamanla gelişecek elbet, çok eksiği var şimdilik. Hesabınıza bir göz gezdirdim, güzel bir yöntemmiş :))

   Deneyiminiz olumlu olur inşallah.
   Rica ederim.

   Sil
 2. Bir yerden başlamak önemlidir her zaman. Eline sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başladık bakalım, zorlanıyordum başlarda, şimdi biraz android programlama mantığını çözdüm gibi :)) Az daha bu teknolojiyi kurcalıyım, seri program üretimine başlıyabilirim :) Teşekkür ederim.

   Sil
 3. Baktım benzeri programlar ile aynı seviyede sade ve güzel olmuş. Gerçi artık böyle uygulamalar kullanmıyorum tek kredi kartı ile cepten tüm işlemlerini kontrol edebildiğim için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Doğru diyorsunuz banka uygulamarı da aynı işleri yapıyor. İlk android maceramdı, belki kartı olmayan gençler kullanır :) İhtiyaçlara göre düşünüp uygulamalar türetmeye çalışacağım.

   Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.