Header Ads

Son Yayınlar
recent

M25 Şehir

m25
m25
Bir şehri canlandırmak için ne gerekir sizce? Mesela müzikli su fıskiyeleri? Bizim buradaki bu fıskiyeler tüm Tokat halkını akşamları başına toplamaya başladı. Belediye başkanı Tokat'ın bug'ını (açığını) buldu sanırım. Bir kaç yıldır Tokat'ta güzel projeler yapılıyor. Bunlardan bazıları Kanal Tokat, Meydan projesi ve gençler için yapılan ücretsiz spor kompleksleri. Evimizin aşağısında da kaykay pisti gördüm. Böyle şeyler hep filmlerde, Amerika'da olur derdim. Ayrıca biz lisedeyken halısahaya gitmek için para birleştirmeye çalışırdık, şimdi gençler hepsini bu spor komplekslerinde beleşe yapıyor ve golf oynama imkanları bile var! Velhasıl, benim lise zamanımla kıyaslayınca daha temiz, daha düzenli ve modern görünümlü bir şehrimiz var. Ben de gaza gelip instagramda paylaşımlar yaptım görmemiş gibi, fakat napalım gerçekten görmedik. Şehrin neredeyse her yeri artık apaydınlık. Yeni sokak lambaları da led ışık sanırım, değişik bir aydınlatması var. Yer yer sokaklarda ekmek artıklarının ve kullanılmayan giysilerin toplandığı sepetler gördüm. Parklara sokak hayvanları için şirin evler yapılmış. Böyle projelerin yapılması gerçekten çok güzel.

Tarihi Tokat Taş köprüsünün önüne kurulan müzikli su fiskiyelerini izlemeye annem ve kardeşlerimle gitmiştik. Her şey harika olmuş, fakat üzüldüğüm bir nokta vardı. Eve dönerken yerlerde poşetler uçuşuyordu. Çimlerin üzeri avuç dolusu çekirdek kabukları ile doluydu. Bu manzaranın finalini ise bir amca yaptı. Final, ırmağı güzel güzel izleyen amcanın sigarasını içtikten sonra sigarayı artistik bir şekilde suyun içine atması oldu.

6 yorum:

 1. çok güzel anlatmışsınız.. Tokat ta yaşayasım geldi.
  ustam keşke resimlerle destekleseydiniz yazınızı.. izleyiciler olarak bizlerde nasiplenirdik tokat görüntülerinden..

  kolay gelsin başarılar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sakin, şirin bir şehirdir. Elimde yeni fotoğraflar olmadığı için paylaşamadım. Hem de M25 diye bir konsept oluşturdum, bu konseptte pek foto koyma taraftarı değilim. Düz yazı şeklinde bir konu hakkındaki yorumlarımdan oluşacak. M25: Mustafa'nın "M" si ve o yılki yaşım. İlginç bir konsept oldu, deneyip görelim :)

   Teşekkürler, size de kolay gelsin.

   Sil
 2. M25'e anlam verememiştim.. şimdi netleşti.. :)

  madem konseptinizi o minval üzerine kurmuşsunuz, fotograf eklememe fikrinize saygı duyarım

  YanıtlaSil
 3. Tokat hakkında daha fazla bilgi lütfen . Güzel yazı.

  YanıtlaSil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.