Header Ads

Son Yayınlar
recent

Yeni Haftalık Programım

2018 model haftalık program

Kitap okuma sıklığım arttıkça konu olarak ayrım yapmadan farklı tarzlarda da bir çok kitap okumaya karar verdim. Belki bu kitaplardan bazıları benim düşünce yapımla çelişkili olacak, ama her türlü düşünce yapısını öğrenmek istiyorum. Ha bu arada Tolstoy'un “İnsan Neyle Yaşar?” kitabını ilk kez okudum, ne güzel bir yazarmış Tolstoy amca. Daha önce okumadığım için ayıp bana.. Günde yaklaşık 9 saat kitap okumaya başladım. Program saatinde işim çıktığında tabi ki aksamalar oluyor, ama elimden geldiğince 9 saatlik kotamı doldurmaya çalışıyorum. Çok kitap okumanın zararı olur mu, sanmıyorum. Belki biraz gözümü bozar. Bu arada ben bilgisayar kullanırken ve kitap okurken gözlük takıyorum :) Gözüm bozuk olduğundan değil, gözüm bir yere çok odaklanınca acıyor. Gerçi bu da gözüm bozuk demek oluyor. Sayılmaz ama neyse..

Benden tavsiye: “Dürtme” adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim. Ekonomi temalı. Sürekli dürtüldüğünüzü göreceksiniz...

Ben farkettim ki bende anlama kıtlığı varmış. Zor öğrenen bir hafızam var zaten. 9 saat kitap okumayla okuduğunu anlama yetim arttı sanki (continues..). (Dünü mü pek hatırlamam, ama yıllar öncesi olan bir olayı tek tek anlatırım, zamanla bilgiyi sindiren hafızam var, maşallah beynime.)

Yeni planda Youtube'da takılma oranımı azalttım. Benden tavsiye bol bol kitap okuyun, tiyatroya falan gidin. Teknolojiden uzaklaşınca beyin çok rahatlıyormuş, denedim gördüm. Berrak bir dereden su içmiş gibi beynimde ferahlık hissediyorum.. Bana bak, nasıl cümleler kuruyorum. Kitap okumanın etkileri olsa gerek..

2018 Model Programım


Yarın 25 yaşıma giriyorum. Çeyrek asır yani. Bu kadar daha yaşayınca yarım asır. 4 katı 1 asır yapıyor. Mustafa'dan matematik dersleri. :) Düşününce 100 yıl ne kadar çok. İlk peygamberler zamanı insanlık 900 sene yaşıyormuş. Nüfus sayımı yapıldığını düşünsenize, genç nüfus yaş ortalaması 250 çıkıyor..

Gel gelelim yeni haftalık programıma. Aşağıda görmüş olduklarınız benim 3 kez değiştirdiğim haftalık programım. İlk halinde sabah 6'da uyanmak vardı. Uyanıp geri yatıyordum, sonuçta illegal bir şey yapmıyordum.. Tabi değiştirdim, saati 7'ye uzattım. Saat 6'da uyanmak zor geliyor benim bünyeme..Yazın KPSS sınavına girmeyi düşünüyorum, çalışmaya başlıyacam. Ders çalışmayı kitap okuma saatimle mi birleştirsem yoksa hafta sonumu sadece kpss çalışmaya mı ayırsam? Tavsiyesi olan belirtirse memnun olurum valla.

10 yorum:

 1. İkisini de dene, tarafını seç 😀

  YanıtlaSil
 2. "İnsan sevgi ile yaşar" idi sanırım kitabın ana fikti. Ortaokul dönemimde okumuştum ben. Bu arada, günde 9 saat biraz fazla olmuş. 1 olur 2 olurda 9 nedir yahu ? :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Rus edebiyatına daha yeni atılıyom Mustafa :)) Evet 9 saat biraz fazla ama kendimi alıştırdım buna, okuyabiliyorum. Alışkanlık yapıyo ama, gördüğünü alıp okuyasın geliyor. Ayrıca oda arkadaşlarım biraz ürküyor. Sabah kalkıyorlar ben kitap okuyom, dışardan geliyolar ben kitap okuyom. Odanın heykeli gibi oldum, tuhaf bakıyorlar :))

   Sil
 3. Çalışma için ayrı gün atayın bence. Çok daha verimli olabilir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hafta sonunu ona ayırmak istiyorum da acaba 4-5 aylık sürede yetişir mi bilemedim. Gerçi tüm günü ona ayırınca yetişmesi lazım.
   Teşekkür ederim tavsiyeniz için :))

   Sil
 4. Ben iki yıl bi sınav stresi yaşadım allahın hergünü test çözdüm konu çalıştım heh nooldu olmadı bişi sınavda çuvalladım :D.Bende gireceğim bu yıl kpss ye başarılar size :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle demeyin, benim morale ihtiyacım var :)) Çok teşekkür ederim, size de başarılar.

   Sil
 5. İnsan Ne İle Yaşar'ı bende çok sevmiştim. Dolu dolu günler geçirmen dileklerimle, kpss'de başarılar..

  YanıtlaSil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.