Header Ads

Son Yayınlar
recent

Ayda 22 Liraya Sinema Keyfi

Sinemia mustafaturkoz.com

Sinemalarla 1 yıllık sözleşme imzaladım. Bundan sonra her ay sinemadayım.. Sinemaya çok gidiyor muydum, hayır.. Son zamanlarda İşbank mobil uygulaması ve Kamil Koç'tan bedava sinema biletleri kazanmasam pekte gittiğim söylenemez. Google reis anlamış olmalı ki, köşelerden reklamları gözüme gözüme soktu. Mustafaaa senin için ekonomik sinema biletleri...

Reklama tıkladım ve karşıma Sinemia geldi. Sinemia nedir? Farklı farklı kategorize edilmiş paketlere abone olabileceğiniz ve Türkiye'nin her yerinde bu üyelikle sinemalara gitmenizi sağlayan bir girişimdir.

Sinemia'nın artıları, eksileri nelerdir?

 • Ekonomik.
 • Sinemia üyesi olduktan sonra sinema salonlarında açıklama yapmanıza gerek olmadan biletinizi alabilirsiniz.
 • Sinemaya gidemediğiniz zamanlarda bilet hakkınızı başkasına devredemezsiniz. Sinemia mobil uygulamasından gittiğiniz sinema salonunda check-in olmanız gerekir. Bu yöntemle bileti sizden başkasının kullanmasına engel olmaya çalışmışlar.
 • Gittiğiniz 3D filmlerde gözlük masrafını da siz ödemezsiniz.
 • Hergün 1 bilet alabilirsiniz.
 • Türkiye'deki tüm sinemalardan bilet alabilirsiniz.
 • İleri tarihli bilet ayırtma gibi pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz.
 • Aynı filmi en fazla 3 kez izleyebilirsiniz.
 • Sinemadayken check-in yapmazsanız üyeliğiniz iptal ediliyor ve o filmin ücretini karşıladığınızda hesabınız açılıyor.


Ben “Ayda 3 Sinema Günü” olan 12 aylık paketi aldım. 3 sinema bileti için ayda 22-23 lira ödeme yapacam. Aylık 44 liralık sınırsız paketi almaya da yeltendim, fakat o kadar sinemaya gideceğimi düşünmedim, boşu boşuna parama yazık olmasın.


Üye olduktan sonra arkadaşlarımı davet ederek, her 1 üyeye 1 aylık hediye üyelik kazanacağımı öğrendim. Bende bu avantajı kullanmak istedim tabi. Aşağıda belirttiğim referans linkine tıklayarak üye olduğunuzda hem siz hem de ben 1 aylık Sinemia üyeliği kazanıyoruz. İyice inceledikten sonra kafanıza yatarsa üye olun. Az biraz araştırdıklarımı aşağıda paylaştım zaten.

Katılım koşullarını buradan okuyabilirsiniz.


Referans linkim: 


Hakkı Alkan'ın "Sinemia" inceleme videosuna bakabilirsiniz : TIKLA

Sinemia Webrazzi2017 Ödüllerinde 1. olarak yılın girişimi ödülünü kazanmıştır.


Not: İnternette araştırma yaptığınızda Sinemia hakkında olumsuz yorumlar yapıldığını da görebilirsiniz. Yapılan yorumların çoğu kullanım koşullarına uyulmamasından dolayı iptal edilen üyelikler. Sinemia'da bir filmi en fazla 3 kez izleyebileceğiniz yazılı. Bazı kullanıcılar 4 kez izleyince üyeliklerinin iptal edildiğini anlatmış. Paketinizin biteceği tarihe de dikkat edin, otomatik paket yenilemesi yapılabilir. Eğer paket yenilemeyecekseniz iptal etmeyi unutmayın. Son olarak ise, bilet alacağınız zaman sinema salonuna yakın yerler de almaya çalışın. 30 dakkalık geri sayım da başlıyabiliyormuş. Yani yetişemezseniz biletiniz yanabilir. Bu sistem hakkında araştırdıklarım bu kadar. Hem yerli bir girişim olması, hem de güzel bir sistem olduğunu düşündüğümden ben üye oldum. 

8 yorum:

 1. Harika bir uygulama.. haberim yoktu, belki bunun sayesinde internette izleyemediğim filmler nedeniyle, sinemanın kapılarını aşındırabilirim. Detaylı bilgi için teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinemada izlemenin keyfi bir başka oluyor.
   Ne demek rica ederim :)

   Sil
 2. Eskisi gibi sinemaya vakit ayıramadığım için şu anda üye olmak para kaybı olacak benim için. İleride düşünürsem buraya gelip referansınla üye olacağım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Normalde bende sinemaya vakit ayıramam, ama bu sene boş zamanım çok olacak. Ayda 3 kez de giderim herhalde dedim :)
   Teşekkür ederim.

   Sil
 3. Birçok arkadaşım kullanıyor, senin yazını okuyunca da heveslendim hafiften. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günlük streslerden uzaklaşmak için haftada bir de olsa sinemaya gitmek bünyeyi rahatlatacaktır. Benim çevremde kullanan yok varsa da bilmiyorum, duymadım :) Kullananlara sormak iyi olurdu, ama internetten araştırıp kendi başıma karar verdim.

   Sil
 4. Öyle çok sinemaya gittiğim söylenemez yılda 2 kere anca giderim ama sürekli gidenler için çok uygunmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yalan söyliyim benimde sinema sıklığım o kadar. Bu yıl 36 kere gidecem gibi görünüyor.

   Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.