Header Ads

Son Yayınlar
recent

Eylül Ayı Nasıl Geçti?

Eylül 2017 mustafaturkoz.com


Eylül ayı ile yeni bir eğitim dönemine başladık. Bu yıl üniversite sona geçtim ve Allah'ın izniyle Haziran ayında mezun olmuş olacağım. Yani 2017-2018 eğitim yılı benim için inşallah son eğitim dönemi olacak.

Aylık yaptıklarımı anlattığım "Nasıl Geçti" serilerini yazarken güzel alışkanlıklar edindiğimi düşünüyorum. Çünkü, aylık yaptığım eylemleri daha fazla not almaya başladım ve hayatım biraz daha planlı bir hale geldi. Yaptığım kredi kartı harcamalarımı, ödemelerimi de not alıyorum. Tüm bunları yapmak yaşamımı gerçekten profesyonelleştirmeye başladı. Çünkü, artık unuttuğum bir şey olduğunda not defterime bakıp hatırlayabiliyorum.

Söz uçar, yazı kalır..

Nasıl planlı yaşıyorum? Örneğin, günde 1 saati mi İngilizce'ye ayıracağım. Cumartesi günleri ders veya benzeri şeylerle uğraşmayıp bu günü sadece film ve dizi izlemeye ayıracağım. Böylelikle cumartesileri biraz kafa dinleyeceğim. Planıma düzenli kitap okumayı da ekledim. Aslında günde 100 sayfa kitap okuyacaktım, maalesef 2-3 gün sonra bu bana zor gelmeye başladı ve bunu günde 50 sayfaya düşürdüm. Ayrıca belli bir saatte kitap okumak yerine, günün herhangi bir vaktinde 50 sayfa kitap okumanın faydalı mı faydasız mı olduğuna tam olarak karar veremedim. Bana göre, belli bir saati baz alarak bir plan yapmak, işleri o saatte yapmaya şart koştuğu için küçük bir stres oluşturuyor.

 #Müzik 


Maty Noyes - Say It To My Face ⟶ Dinle

Miriam Bryant - Rocked feat. NEIKED ⟶ Dinle

Charlie Puth - Attention ⟶ Dinle


 #Dizi ve #Film 


Muhteşem Yedili,  izlerken harcadığınız zamana değecek türden bir film. Rose Creek adlı küçük bir kasaba, Bartholomew Bogue adlı sanayicinin insanlık dışı kurallarıyla yönetilmektedir. Onları bu zor durumdan kurtarmak için bir araya gelen, farklı yeteneklere ve karakterlere sahip, aralarında ödül avcılarının, kanun kaçaklarının, kumarbazların da bulunduğu 7 silahşör ortak bir amaç uğruna güçlerini birleştirirler. Bu 7 kişilik grup sakin Rose Creek kasabasını gelecek büyük saldırıya karşı hazırlarken, kendi içlerindeki değerleri de yeniden keşfederler.

Lion, gerçek hayattan alınmış bir hint dram filmi. İzlenilesi filmlerden bir tanesidir. 5 yaşındaki Hintli bir çocuk ağabeyinin gelmesini beklediği tren istasyonunda yaşadığı kötü tesadüfler sonunda evinden kilometrelerce uzaktaki, başka bir dilin konuşulduğu Calcutta'da kendini yapayalnız bulur. Artık kayıptır ve eve nasıl döneceğine dair bir fikri yoktur. Kendini Calcutta'da bulan küçük çocuk büyük mücadelelerden sonra Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir ve sevgiyle büyür. Aradan 25 yıl geçtikten sonra kaybettiği ailesini bulma isteğiyle Hindistan'a geri döner.

Önerilen içerik: Bajrangi Bhaijaan - Hint Filmi

Muhteşem Yedili

 Lion (2016)

 Rick and Morty 6-7-8. bölüm

 The Hitman's Bodyguard

 Diriliş: "Ertuğrul" 5-6-7-8-9-10-11-12. bölüm


 #Gezi 


Eylül'ün ilk haftaları memleketimdeydim. Tatilden hemen sonra Sakarya'ya yapay zeka yaz okuluna gittim. 3 günlük bir etkinlikti ve 3 günü iyi bir şekilde değerlendirmeye çalıştık.

Önerilen içerik: Yapay Zekanın Hayatımıza Etkileri

Eylül'ün son haftası, kaldığım yurtta ki müdürümüzün memleketine bir gezi düzenlendi. Eskişehir'e yaklaşık 1 saatlik uzaklığı olan bir ilçe. İlginç ve yorucu bir yol güzergahı vardı. Hiç düz yol yoktu, sürekli viraj döne döne başımız da döndü :) Yolun yarısına kadar baya yüksek rakımlara çıktık. Diğer yarısında da sanki yerin dibine doğru bir yolculuk yapıyorduk. Tabi basınç farkından dolayı da kulaklarımızın ayarı bozuldu, birbirimizi duyamaz olduk. Sarıcakaya bir ilçe, fakat ilçeden çok bana köy havası verdi. Küçük bir yer zaten. Doğası güzel ama. Dediklerine göre kışın bile sebze çıkıyormuş.

Eskişehir Sarıcakaya mustafaturkoz.com
Eskişehir Sarıcakaya 
Eskişehir Sarıcakaya mustafaturkoz.com
Eskişehir Sarıcakaya Eskişehir Sarıcakaya mustafaturkoz.com
Eskişehir Sarıcakaya

Eskişehir Sarıcakaya mustafaturkoz.com
Eskişehir Sarıcakaya


 #Ekstra Yazarlık,

ioturkiye.com'da haftalık İngilizce'den Türkçe'ye çevirdiğimiz "nesnelerin interneti" hakkında güncel yazılar paylaşmaya başladım.

İngilizce blog,

İngilizcemi geliştirirken öğrendiklerimi tavsiyeler şeklinde paylaşacağım bir wordpress blogu kurdum. Yeni bir blog olması dolayısıyla şu an sadece tema ve logo ayarlarını yaptım. Site yakın zamanda aktif olmaya başlayacak.

Bilim dünyasında küçük bir gezinti,

muCosmo, 2014-2015 yıllarında açtığım en eski blog adresimdir. İlk açtığımda bilimsel ve ilginç konularda yazılar paylaşmak için açmıştım, fakat yoğunluktan dolayı neredeyse 2 seneye yakın fazla ilgilenemediğim bir blog oldu. Son günlerde eski temasını değiştirip biraz düzenlemeler yaptım ve hoş göründüğünü düşünüyorum.

2 yorum:

  1. Ben de benzeri aylık ne yaptığımı görmek için yazıyordum.Kitap,film ,müzik olarak da bir ay içindekileri yazmışsınız.Planlı olmak adına da çok güzel fikir.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yaptığım çeşitli aktiviteleri yazmak gerçekten güzel oluyor :) O ayın genel bir analizini yapmış oluyorum. Bence de güzel bir fikir, ama Aralık ayında serinin son yazısını yazmayı düşünüyorum.

      Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.