Header Ads

Son Yayınlar
recent

Ağustos Ayı Nasıl Geçti?

Ağustos 2017


Bu ay güneş dünyanın üstüne çöktü kaldı sanki. Fizik kanunlarına göre, kapı ile pencereyi açtığımızda hava akımından dolayı bir ceyran oluşması gerekir. Nerede yanlış yaptım bilmiyorum, Ağustos ayı boyunca hava hiç esmedi 🙂 Ağustos'ta bir adet kitap okudum, çok güzel film ve diziler izledim. Bu ay ki dizilerim gerçekten 10 numaraydı. Kısa bir köy gezisi yapıldı. Gezi demek istiyorum, fakat bu bir gezi değil bahçe de çalışmaydı 🙂


 #Müzik 


Yüzyüzeyken Konuşuruz - Ne Fark Eder ⟶ Dinle

Sean Paul - No Lie ft. Dua Lipa ⟶ Dinle

One Direction - Drag Me Down ⟶ Dinle #Dizi ve #Film 


Mesele Trt Diyanet'in Ramazan ayı boyunca yayınlamış olduğu dini bir programdır. Bildiğiniz dini programların aksine daha hoş bir formatla karşımıza gelmiş. Güzel uslubuyla sunumunu Bahadır Yenişehirlioğlu yapmaktadır. İlk bölümü, "Selam" konusunu ele alarak bizlere bir selam vererek başlıyor. Biraz din, biraz da kültürümüzün bahsedilmesinden dolayı konuları çok beğendim. İzlemeniz için buraya tıklayabilirsiniz.

Rick and Morty, medium.com'da blogları okurken bir dizi analizine denk geldim. Yazıyı okudukça epey merak ettim diziyi. Söylemek gerekirse dizi bir çizgi dizi ama biraz yetişkinlere yönelik. Diziden anladığım ana tema, dede ve torunun zamanda, paralel evrenlerde ve birçok olayda beraber geçirdikleri olayları konu alıyor. Çizgi film diyip geçmeyin, hayatım da böyle bir çizgi dizi görmedim diyebilirim. Çünkü, çok yaratıcı, zeki ve komik senaryolar var. Gülmem sanıyordum, fakat her bölüm güldürüyor beni :)

Diriliş Ertuğrul, bizim ev ahalisinin her bölümünü heyecanla izlediği bir dizidir :) Genelde bu dizi olduğunda onlar izler, bende yapacak bir şey bulamayıp balkonda meyve falan yerim. Ama dizi biter bitmez kumandayı kapıyorum :) Dizi hakkında yorumlarım ise pozitif. Bir Muhteşem Yüzyıl dizisi değil Allah'a şükür. Tam anlamıyla bir tarih dizisi ve çok gerçekçi sahneler var. Game of Thrones mu Diriliş: Ertuğrul mu derseniz, bence Diriliş.. O kadar beğendim yani :) Özellikle de müziklere dikkat etmenizi öneririm, muhteşem kalitedeler. İbn Arabi ve Halep sahnelerinde çalan müzik benim çok hoşuma gitti. Tüm müzikler içinden en beğendiğim müzik ise burada ki oldu.


 Şifre Çözücü(Cyber)

 Rick and Morty 1, 2, 3, 4 ve 5. bölüm

 46 Yok Olan 3 ve 4. bölüm

 Game of Thrones 3. sezon 4,5 ve 6. bölüm

 Diriliş: "Ertuğrul" 1, 2, 3 ve 4. bölüm

 Mesele(Trt diyanet) - Hepsi bitti

 Ek Tha Tiger - Salman Khan filmi


 #EveDönüş 


Yaz okulu bitişinde hem bayram hem de tatil olarak eve dönüş yaptım. 10 günlük tatil süremin bir kısmını evde, bir kısmını ise köyde ki bahçemizde geçirdim.

Mustafa Türköz
Fasulye Topladıktan Sonra :)


Ev gibisi yok cidden. Yalnız yaşadığınızda veya yurtta kaldığınız da anlıyorsunuz evinizin kıymetini. Yemek önünde, temizlik derdi yok, stres yok. Kız kardeşim her işi hallediyor sağolsun. Geldiğim 2 gün iyice uyuyarak yazın yorgunluğunu atmış oldum. Uyku mühendislik öğrencisi için paha biçilemez aktivitelerden bir tanesidir. Para mı uyku mu? Uyku derim :)

Akbelen Kasabası
Akbelen Kasabası


Arabayla giderken canım sıkıldı arada telefonla köy yollarını videoya aldım. Köy maceramda fasulye, soğan, patates ve nohut topladık 🙂

Yolunuz düşerse Akbelen köyü, Akbal Alabalık tesislerine ve yaylamıza da uğramadan geçmeyin derim. #Kitap 


Google'da çalışacak kadar akıllı mısınız? D&R raflarında dolaşınca adında ki ilgi çekiciliği yüzünden hep gözüme çarpan bir kitaptı. Dedim acaba bende o kadar akıllı mıyım, alıp okuyum bi şu kitabı diyerek okudum çok şükür.

Kitapta neler anlatılıyor, Google mülakatlarında sorulan kafa karıştırıcı sorulardan bahsediliyor ve bu soruların kesin bir doğru cevabı yok. Hayal gücünüzle türetebildiğiniz mantıklı herhangi bir cevap bu soruların cevabı olabilir. Google başvuru yapan yüzlerce kişiden birini nasıl işe alıyor? Basit ve mantıklı nasıl düşünebiliriz? Kitabı okuduktan sonra tüm bunlar hakkında güzel fikirlere sahip oluyorsunuz.

6 yorum:

 1. Özellikle kitap merak ettiğim bir kitap. Bir defa elime geçmişti, sadece soruları okumuştum. İlginç bir kitaba benziyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Soruları hayal gücümüzü zorlamak açısından güzel. Akıcı bir kitap, fırsat bulunca okursunuz :)

   Sil
 2. Müzikleri ve dizileri ayrı ayrı paylaşmanız çok iyi olmuş 😀

  YanıtlaSil
 3. Dizi ve film sıralaması açısından ilginç ve güzzel bir liste olmuş. ;)

  YanıtlaSil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.