Header Ads

Son Yayınlar
recent

Yapay Zeka Yaz Okuluna Seçildim


Geçen dönem yapay zeka dersi almak bana yazılım teknolojilerine farklı bir açıdan bakmamı sağlamıştı. Yaptığım proje sayesinde Big Data ve Machine Learning gibi kavramlara temel giriş yaptım ve fırsat buldukça da bu konular ve yapay zeka hakkında kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Teknolojinin önde gelen isimlerinden Elon Musk ve Mark Zuckerberg de yapay zekayı birçok kez gündeme getirmiştir. Gelecekte daha farklı bir hayat yaşayabilmemiz için yapay zekanın önemi çok büyük. Sizlerde bu geleceğin teknolojinisine ilgiliyseniz size bir duyurum olacak!

2 gün önce Sakarya Üniversitesi'nde yapılacak "Yapay Zeka Yaz Okulu"na para yatırarak başvuru yapmıştım. Bugün itibariyle yaz okuluna onay aldığımı gördüm.

Bu yaz okulu, 6 – 8 Eylül 2017 tarihlerinde Sakarya üniversitesinin ev sahipliğinde İstanbul Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi ortaklığında Microsoft, IBM ve Sakarya Teknokent işbirliğinde düzenlenecektir. Kampa lisans ve lisansüstü öğrencileri kabul edilmektedir. 

Katılabilmeniz için gereken adımlar sitede yazıyor. En son baktığımda 204 kişilik boş kontenjan görünüyordu. Toplamda 550 kişi katılabilecek. Bu fırsatı kaçırmamak için acele etmenizi öneririm. Ücret sadece 50 lira. 3 günlük konaklama ve 3 öğün yemekte fiyata dahil.
Site: http://www.yazsum.sakarya.edu.tr/index.php/yaz-okulu/surec.html

8 yorum:

 1. Çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Bu konuyla ilgilenen birçok kişi vardır. Tebrik ederim sizi, başarılar. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duyurudan faydalanan olur umarım. Çok teşekkür ederim, sağolun :)

   Sil
 2. Sizin adınıza sevindim. Önümüzdeki süreçte önemli bir alan olacak. Başarılar dilerim. :)

  YanıtlaSil
 3. Başarılar tebrik ederim, bu alanda çalışmaların olması çok güzel, devamı gelir insallah..

  YanıtlaSil
 4. msden sonra sıra ai'ye geldi :)

  YanıtlaSil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.