Header Ads

Son Yayınlar
recent

Temmuz Ayı Nasıl Geçti?

Temmuz - 2017
Temmuz - 2017
Sıcakların şiddetini artırmasıyla çekilmez bir ay olan Temmuz ayı benim için biraz sıkıntılı geçti. Bu ay, diğer aylara göre daha durağandı. Her ay kitap okumaya çalışıyorum, Temmuz'da hiç okuyamadım. Canımda pek okumak istemedi açıkçası. Bu ay ki etiketlerimi Müzik, Dizi, Tatil ve Sağlık olarak başlıklandırdım..


#Müzik


Jehan Barbur - Seni Seviyorum ⟶ Dinle

Teoman - Hiçkimse Bilmez ⟶ Dinle

Müslüm Gürses - Sigara ⟶ Dinle

Duman - Kolay Değildir ⟶ Dinle


#Dizi


46 Yok Olan dizisine odamda ki bir arkadaşın tavsiyesi üzerine başladım. Ana karakterler, Behçat Ç ile tanıdığımız Erdal Beşikçioğlu, Leyla ile Mecnun'dan Melis Birkan ve Yasemin Allen. Breaking Bad'i izlediniz mi bilmiyorum, bu dizide onun Türk versiyonu gibi. Türk dizisi demeye bin şahit gerekir. Zaten güzel olduğu için Star TV'den kaldırılmış sanırım. İzlemek isteyenler puhutv sitesinden ulaşabilir. Dizi hakkında çok fazla detaya girmeden bahsedecek olursam, Murat Doktor, 5 yıldır bitkisel hayattaki kardeşini uyandırmak için Şamanizm de içilen bitkisel bir içeceği araştırıyor ve ilk bölümde onu ilk önce kendinde kullanıyor. İçtikten sonra kafa yapıyor. 15 dakika sanki saatler gibi geliyor, geçmişi hızlıca gözlerinin önünden geçiyor.

Friends, bu yaz ingilizcemi geliştirmek için yabancı dizilere abanıyım dedim ve seviye 1 kıvamında olan diziler kategorisinde Friends dizisinin olduğunu okudum. Hemen izlemeye başladım. İngilizcesini geliştirmek isteyenler için anlaşılır bir ingilizcesi var ve çokta sıkıcı değil, tavsiye edilebilir bir dizi.


⟶ Fi 8 ve 9. bölüm

⟶ Friends 1 ve 2. bölüm

⟶ 46 Yok Olan 1 ve 2. bölüm

⟶ Görünen Adam (1. sezon bitti.)


#Tatil


7 günlük bir tatil için 2 Temmuz gece 12:00'da arabamızla Afyon'a doğru yola çıktık. 11 saatlik yolculuğun ardından öğlen bir gibi bize anahtarlar verildi ve odamıza çıkıp yerleştik.  Tatil köyüne gelenler genel de şifalı suyu için geliyorlar. Her türlü hastalıklara deva olan bir suyu var. Yerleşke olarak çok güzel bir yer. Her odada mini bir havuz var. Yüzmek için ise büyük bir havuz salonu var. İçerisinde birçok sıcak ve soğuk su aktivitesi var. Geldiğimiz yeri merak ettiyseniz Afyon Özgül Termal Tatil Köyü diye aratarak bakabilirsiniz veya sitesinden fotoğraflarını ve suyun faydalarını inceleyebilirsiniz. Website için buraya tıklayın. Eğer Afyon'a giderseniz, kaymaklı lokumunu ve kaymaklı ekmek kadayıfını denemenizi tavsiye ederim.

Pek fotoğrafçılık yeteneklerim olmasa da iyi kötü 2 tane resim çektim. Görüntüler aşağıdakiler gibidir..

Afyon Özgül Termal Tatil Köyü
Afyon Özgül Termal Tatil Köyü
Afyon Özgül Termal Tatil Köyü
Özgül Termal Tatil Köyü


#Sağlık


Temmuzun ortalarında babam kalp krizi geçirdi. İlk önce vücudunda bir terleme başlamış kendi devlet hastanesine gittiğinde orada kalp krizi geçirmiş ve anju yapmışlar. Doktor anjuyu yapamayınca damarı ölmüş. Yedi tane stent takmış çünkü! Acilen başka doktora yönlendirmişler yapamayınca. Medical'e gidildi, sonra Kayseri'de Erciyes üniversitesinin hastanesine. Orada da makine bozuk olunca, en son Özel Tekden Hastanesine gittik. Babamın bacağından yedek bir damar alarak Baypass ameliyatı yapıldı. Yaklaşık 4-5 saat süren bir ameliyat oldu. Gündüz 3'de girdi akşam 11 gibi ayılmıştı. Şimdilik durumu iyi, birkaç ay istirahat edecek.

Allah korusun ilerde sizlerin veya yakınlarınızın da başına böyle bir durum gelirse devlet hastanesine gitmeyin. Özel hastane de Baypass ameliyatı 12.000 lira tutuyor ama bunun tamamını devlet karşılıyor. Hem ilgi alaka güzel hemde temizliğe çok önem veriliyor.

2 yorum:

  1. Dizi olarak Game Of Thrones'ı öneririm . Ya herkes izliyor ben izlemem demeyin kesinlikle başlayın :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Öyle bir takıntım yok, herkesin izleyip izlemediği beni etkilemez :) Game of Thrones'u da izledim. Yanlış hatırlamıyorsam 3. sezonun başlarında kalmıştım. Ama daldan dala atladığım için ara verdim ona. Sizin öneriniz için bu ay tekrar başlıyorum o zaman :)

      Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.