Film ve müzikleri daha hızlı ve daha rahat bir şekilde indirebilmek için halk ağzında bilinen adıyla IDM(Internet Download Manager) prog...

Ömür Boyu IDM Lisansı Aldım!

21:03:00 Mustafa TÜRKÖZ 11 Yorum

Idm Lisansı Nasıl Alınır

Film ve müzikleri daha hızlı ve daha rahat bir şekilde indirebilmek için halk ağzında bilinen adıyla IDM(Internet Download Manager) programının ömür boyu lisansını satın aldım. Eğer ne olduğunu bilmiyorsanız; IDM bir indirme yöneticisidir. Video, film, müzik ve pdf gibi birçok dosyanızı kolay ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Uygulama genellikle crackli olarak ücretsiz kullanılmakta. Bende daha önce crackli kullanıyordum, artık elimden geldiğince cracklerden uzak durup lisanslı ürünler kullanmaya çalışacağım. Çünkü crackli uygulamanın bilgisayara zarar verip vermediği, veya herhangi bir virüs bulaştırmadığı kesin değil maalesef..

IDM Lisansını Nasıl Satın Aldım ?

İlk olarak, IDM'nin web sitesine (www.internetdownloadmanager.com) girdiğimde yukarıdaki menülerde BUY(Satın Al) butonuna tıkladım. Karşıma satın alma seçenekleri çıktı. Bu sayfada İngilizce yazıları anlamıyorsanız dilini Türkçe yapabilirsiniz. Ben girdiğimde satın alma şeçenekleri aşağıdaki resimdeki gibiydi.

Idm Lisans


"1 Bilgisayar İçin Ömür Boyu Lisans" seçeneğini seçtikten sonra kredi kartı bilgilerimi girerek satın alma işlemini tamamladım. İşlemler tamamlanınca mailime bana ait olan bir seri numara gönderildi.

Sonra, IDM programına "isim, soyad, mail adresi ve bana gönderilen seri numarasını" girdikten sonra IDM ömür boyu lisanslı hale geldi.

ÖNEMLİ !
1 bilgisayar için aldığınız lisans aynı anda 2 bilgisayar için kullanılamaz. Eğer başka bir bilgisayarda kullanmak istiyorsanız, mevcut kullandığınız bilgisayardan lisansı kaldırıp diğerine kurabilirsiniz.Yazının yayınlanma tarihi: 13.07.2017  
Mustafa Türköz tarafından yazılmıştır.

11 yorum:

 1. Bilgisayarımda kurulu ama neredeyse hiç kullanmadığım bir program. Sanırım eskisi gibi bir şeyler indirmeyi sevmiyorum artık.

  Hayırlı olsun bu arada.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgisayar mühendisliği okuduğum için, bazen büyük boyutlu dosyalar indirmem gerekiyor ve bağlantı koptuğunda bütün indirdiklerim boşa gidiyor. IDM'nin en güzel özelliği de, yarım kalan indirmeleri bir başka gün devam ettirebilmesi. Bu özelliğini çok seviyorum ben. Zaten sürekli kullandığım içinde ömür boyu lisansı alıyım dedim :)

   Çok teşekkür ederim sağolun :)

   Sil
 2. Darısı böyle program yazmaya inşaallah. Hayirli olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zamanla onu da yaparız inşaallah :) Eyvallah sağolasın.

   Sil
 3. Hayırlı olsun. Sanırım en son 6 7 yıl önce kullanmıştım bu programı... Ama güzel bir programdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolun :) Youtubedan çok video indirdiğim için baya faydalı oluyor benim için. Siz çok eskiden kullanmışsınız, neden hala kullanmıyorsunuz anlamadım. İsterseniz 30 günlük deneme versiyonunu tekrar yükleyebilirsiniz.

   Sil
  2. Çünkü her yerde rahat bir şekilde internete ulaşabiliyorum. Hal böyle olunca bir şeyler indirmek zaman kaybından başka bir şey olmuyor, artı indirmelerle gelen virüsler de cabası..

   Sil
  3. Yani bu durum kişiden kişiye değişebilir. Devlet yurdunda kaldığım için film izleyeceğim zaman donmalar çok oluyor. Filmin 5 dakikası dolana kadar ben filmi indirmiş oluyorum zaten. IDM, Torrent gibi bir uygulama olmadığı için virüs olayı pek yok. Varsa da indirilen dosyadan ötürü olabilir. Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

   Sil
  4. Aynı durumu bende yaşadım hatta bizim yurtta internet bile yoktu :) Rica ederim...

   Sil

UYUYAN BİR ADAMA SADECE RÜYALAR GELİR..