Header Ads

Son Yayınlar
recent

Mayıs ve Haziran Ayı Nasıl Geçti?

Mayıs, Haziran - 2017

İki aydır neredeyse hiç bloğa bakamadım. Biraz daha girmesem iyice soğuyacaktım. Girmeme sebebim internet yokluğu yine. Bu yazımda geçen 2 ayı kafamda toparlayıp yazmam gerekecek, hatırlayamadıklarımı es geçeceğim elbet. 60 günü kafa da analiz etmek doğal olarak zor bir iş. Diğer yazılarımda yaptıklarımı not alıyordum. Bu iki ay için az not tuttum. Başlayalım anlatmaya...

Geçmiş bayramınız mübarek olsun öncelikle. Mayıs ayını sınav ve proje ayı, Haziran ayını da oruç ve tatil ayı olarak başlıklandırabilirim. Tatilde köyümüzü gezdim, bahçemizden bolca meyve ve sebze yedim. Ramazanda ise en çok balkonda iftar yapmak güzeldi. Her şey için Allah'a şükürler olsun, inşallah durumu kötü olanlara da Allah yardım eder.


#Şiir

Aslen bir romancı olan Bahadır YENİŞEHİRLİOĞU'ndan şiir dinletisi. Bahadır bey ayrıca Payitaht Abdülhamid dizisinde Tahsin Paşa'yı canlandırmaktadır.

Bahadır Yenişehirlioğlu - Ey Aşk ⟶ Dinle


#Müzik

Bu aylar müzik dinletisi olarak Asya kültürlerine yöneldiğimi farkettim. Bu müziklerden bir kaçı..

Amel Mathlouthi - Naci en Palestina ⟶ Dinle

Nancy Ajram - Bel Sodfa ⟶ Dinle

Phir Bhi Tumko Chaahungi - Half Girlfriend ⟶ Dinle


#Film & #Dizi

Payitaht Abdülhamid dizisini 1 sezon boyunca izleyerek ilk sezonunu bitirmiş oldum. Dizi Abdülhamid'in hayatını bir belgesel gibi anlatmasa da, insanları araştırmaya teşvik etmekte..

Görünen Adam, fantastik bir youtube dizisidir. Dizide gösterilen dünyada insanlar görünmüyor ve ana karakterimiz kullandığı bir krem yüzünden görünür oluyor..

Yukarı Bak(Up), animasyon severler için güzel bir film. Yaşlı amcamızın balonla ev taşıma macerası gerçekten çok hoştu :) Benim çok beğendiğim bir animasyon filmiydi..

Dangal, Dağ 2 ve Mandıra Filozofu'da izlemeye değer filmlerdendi..

⟶ Fi 5,6 ve 7. bölüm

⟶ Dangal - Aamir Khan filmi

⟶ Payitaht: Abdülhamid 10-17. bölüm

⟶ Recep İvedik 4

⟶ 13 Reasons Why (1. sezon bitti)

⟶ Görünen Adam 1,2,3,4,5 ve 6. bölüm

⟶ Gift(Deha)

⟶ Genius(Dahi) 1,2,3 ve 4. bölüm

⟶ Hidden Figures

⟶ John Wick

⟶ Up(Yukarı bak)

⟶ 11.22.63

⟶ Ali Baba ve 7 Cüceler - Cem Yılmaz filmi

⟶ Dağ 2

⟶ Mandıra Filozofu

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi


#Kitap

Sınav stresinden ve oruçlu olmaktan dolayı canım pek kitap okumak istemedi. Yinede iki tane kısa kitap okudum.

⟶ Tembellik Hakkı - Paul Lafargue

⟶ IMF ve Dünya Bankası'na Karşı 10 Neden - Kevin Danaher


#Kariyer

IoT konusunda araştırmalar yaparken internette rastladığım bir topluluğa katılma başvurusu yapmıştım ve başvurumda gerçekleşti. Artık bende Internet of Things Türkiye üyesiyim :)

Eskişehir'de yapılan UserSpots Meetup etkinliğinde tanıştığım Mustafa DALCI'nın üniversitemizde yeni yapılan Teknopark'ta 2. ofislerini açacaklarını söylemesi üzerine mail adresleri üzerinden onlara Cv'mi gönderdim. Kabul ederlerse öğrenci işçi olarak çalışmaya başlayacağım. Bilmeyen öğrenci arkadaşlara da bilgi veriyim, bazı şirketlerin İşkur ile anlaşmaları oluyor. Bu anlaşmaya göre okurken çalışan öğrencilere yanlış bilmiyorsam 4 ile 6 ay arası maaş ödeniyor. Faydalanın derim..


 #Alışveriş

Ramazan bayramından bir hafta öncesinde annemin bozulan telefonunun yerine yeni bir telefon aldık. Alışverişi Hepsiburada.com'dan 784 liraya yaptım. Telefondan memnunuz, görüntü kalitesi ve hız olarak çok iyi. Telefonu incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.