Header Ads

Son Yayınlar
recent

Nisan Ayı Nasıl Geçti?

Nisan 2017

Bu ay boyunca eğitim açısından birçok aktivite yaptım. Ayrıca internetsiz bir zaman geçirmekteyim. Alıştım da internetsiz hayata :) Erken yatıyorum ve uyandığımda başım ağrımıyor. Daha güzelmiş internetsiz hayat.. Bu ay ki yazımı yazmak için de benim gibi tembel bir çocuk kalktı kütüphaneye bu yazıyı yazmak için geldi .d İnternet olmayınca yazacak bir şey de yaptım diyemem. Ama kitaplara sardım, dini kitaplar, dini videolar falan. Hayatımda ilk defa 23 Nisan'da kar yağdığını gördüm. Kışın yağan kar tutmaz, ilkbaharda kar yağar tutar, şaşırtıcı. Son olarak kaldığım yurd yeni bir binaya taşındı, bu benim için çok iyi oldu çünkü üniversiteye 5 dakikalık bir mesefade bulunuyor. Bundan sonra geç kalkabileceğim :)

#Müzik

Müzik eğitimi olarak, bu ay bende biraz gelişme var. 2 aydır Ney kursuna gidiyorum, bazı eserlerde takılsam da güzel çalmaya başladım artık. Bir eseri baştan sona çalınca mutlu oluyorum :)

Sami Yusuf - Glorification ⟶ Dinle

Tuna Kiremitçi - Uçmak İstiyorsan ⟶ Dinle

Ege Çubukçu - Yolumuz Aynı ⟶ Dinle


#Film & #Dizi

Malum internet olmayınca bilgisayar ile fazla ilgim kalmadı, ama yinede film izledim bu ay. Dizi daha çok izledim. Yeni bir diziye başladım çok harika bir dizi. Adı Legion. İnsan üstü yeteneklere sahip biri, deli mi desem süper zeka mı desem anlayamadım, o adamın üzerine kurgulanmış bir dizi. Ben bayıldım yani diziye. Birde beğendiğim filmlerden Baraka güzeldi. Hiç bir konuşma sahnesi yok, sadece arka planda müzik var ve onca saat izletiyor kendini.

⟶ Fi 4. bölüm

⟶ Legion 1,2,3,4 ve 5. bölüm

⟶ Payitaht: Abdülhamid 7,8 ve 9. bölüm

⟶ Sistemi Kandır(Belgesel) 1,2 ve 3. bölüm

⟶ Baraka(Belgesel)

⟶ Rogue One - Bir Star Wars Hikayesi

⟶ Batman ve Superman - Adaletin Şafağı


#Kitap

Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabı, Atatürk'ün Türk milletinin mutlaka okumasını istediği kitaplardan biri. Finlandiya'nın yoktan nasıl var olduğunu okuyunca çok iyi anlıyorsunuz ve imkansız diye bir şeyin olmadığını da görüyorsunuz. Planlı çalışmayla her şey olabiliyor, yeter ki tembel ve vurdum duymaz bir millet olmayalım.

⟶ Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Gregory Petrov


#Gezi & #Aktivite

Sınavlarım referandum sebebiyle bir iki gün erkene çekildi, bende 4 günlüğüne memleketime gittim. Kısa bir ziyaretti, ama annem çantamı yiyeceklerle doldurdu ne güzel. Oda arkadaşlarımla 2 günde bitirdik hepsini :) 

Okulumuzun düzenlediği Kariyer Günlerine katıldım bu ay..

28 Nisan akşamı Ney kursunda iken telefonum çaldı. İstanbul'da bir eğitime başvurmuştum, onaylandığı için aramışlardı ve sabah saat 10'da başlıyacaktı eğitim. Biletlere baktığımda bilet kalmamıştı hiç. Otogara gidip geceye kadar bekledim ve iptal eden bir kişinin biletini hemen alıp yola çıktım. Kadıköy Acıbadem mahallesinde, IoT Veri Görselleştirme ve Aksiyon Alma eğitimine katıldım. Gittiğim yer Makerhane. Çok şirin bir yerdi. Eskişehir'e dönerken de son bir kişilik hızlı tren bileti buldum. Çok nasipli biriyim valla :)

Çektiğim Video için Tıklayın!

makerhane


 #Alışveriş

%50 indirim varken teknoloji ve proglamlama ile alakalı  birkaç kitap aldım. Raspberry Pi, Nesnelerin İnterneti, Python ve Yapay Zeka..


kitaplar

8 yorum:

 1. Dolu dolu bir ay geçirmişsiniz. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dolu dolu yaşamaya çalışıyorum, halime çok şükür :) internetsiz daha farklı bir ay oldu ama

   Sil
 2. ne güzel dolu bir ay geçirmişsiniz harika :)

  YanıtlaSil
 3. İnternetsiz bir hayat 😀 Hayal gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İki ayı geçti sanırım internet sıkıntım :)

   Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.