Header Ads

Son Yayınlar
recent

Mart Ayı Nasıl Geçti?

Mart - 2017

Yeni yıla daha bir kaç hafta önce girmiş gibi hissediyorum ve 4. aya girmiş olmak bana zamanın ne de hızlı ilerlediğini hissettiriyor. Umarım herkes zaman akarken hayatına faydalı şeyler katar.. Bu ay ben ne katmışım bakalım..

#Şiir

Bu yazım da sizlere ilk olarak dinlediğim şiirlerle başlamak isterim. Gerçekten güzel şiirler;

Özdemir Asaf - Seni Saklayacağım ⟶ Dinle

Necip Fazıl - Ölünün Odası ⟶ Dinle

Friedrich Nietzschze - Öyle bir hayat yaşıyorumki ⟶ Dinle


#Film & #Dizi

Ne yalan söyliyim bu ay izlediğim bazı filmler kötüydü. Mesela, Detachment ve Sausage Party. Ben yine de olumlu yaklaşıyorum, kötüleri ayıklamış olarak bu ay güzel filmler izleme şansım daha yüksek :)

Son zamanlar Tv'de tarihi dizilerin arttığını farkettim ve çekilen mekanların tarihi harika bir şekilde yansıtması bende merak uyandırdı, bu dizilerin nerede çekildiğini araştırıp buldum. İzmit'te Avrupa'nın 3. büyük film platosu(Seka film platosu) yapılmış, tarihi sahnelerin olduğu mekanlar orasıymış meğer.

⟶ Fi 1,2 ve 3. bölüm

⟶ Black Mirror 1,2,3 ve 4. bölüm

⟶ Payitaht: Abdülhamid 3,4,5 ve 6. bölüm

⟶ Leyla ile Mecnun 1 ve 2. bölüm

⟶ Sıfır Bir 1,2,3 ve 4. bölüm

⟶ Detachment (çok durağan..)

⟶ Sausage Party (izlemeye değmez..)


#Kitap

Bu ay roman dışı da bazı şeyler okuduğumdan ayı bir kitapla kapattım. Ama Kürk Mantolu Madonna kitabı çok güzeldi.

⟶ Kim Korkar Linux'tan?

⟶ Linux Komut Satırı

⟶ Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali


#Müzik

Can Kazaz - Bunca Yıl ⟶ Dinle

Sezen Aksu - İhanetten Geri Kalan ⟶ Dinle

Ahmet Ali Arslan - Bir Aşk Masalı ⟶ Dinle


#Oyun

Android uygulama yapıp yayınlamaya karar verdim. İlk uygulamam olarak, basit bir labirent oyunu yapmayı düşünüyorum. Labirent oluşturma da yeterince yaratıcı değilim :) Elinize kağıt kalem aldığınızda güzel bir labirent siz de çizemiyeceksiniz, umarım çizemezsiniz :) Çünkü benim moralim bozuldu çizemezken.. Labirentfobik miyim nedir anlamadım :)

Ayrıca hiç bir oyun yapma programı kullanmadan kendi yazılım bilgilerimle, yani saf android kodlarıyla kodlayacam 😎

⟶ That Level Again - Oyna

Hayatımda yüzlerce oyun oynadım, ben böyle bir oyun görmedim. İlk defa bir oyuna böylesine hayran oldum :) Oyunun her bölümünde aynı mekan var. Ama gel gör ki insan oğlu ne oyunlar yapıyor. Oyunu yapan adama helal olsun ne kafa varmış dedim.

Örneğin oyunun bazı levellleri; kütüphanede olduğunu farzet diye bir ipucu veriyor. Bölümü geçmek için baya uğraştım, meğer oyunun arka plan sesini kısmak gerekiyormuş, öyle geçtim.

Bir başka levelde de bana Just give up(sadece pes et) diyordu, zaten geçemeyince pes edip çıktım, çıkarken gördüm ki meğer bir sonraki level zaten açılmış :) Şimdi 2. versiyonunu oynuyorum. Bu da gayet yaratıcı. Enerjiye ihtiyacın var diyordu, bende telefonu şarja taktım kapı açıldı geçtim :)

⟶ Twins - Oyna

Twins oyunu sizlere gece ve gündüzün olduğu iki ayrı dünya arasında bir mücadele sunuyor. Hoş bir oyun tavsiye ederim.

⟶ WaveRun - Oyna

Waverun oyunu ise eğlenceliye benziyor, ama ben pek ilerleyemiyorum oyunda. Çok zor geldi yahut benim beceriksizliğim :) Oyunun arka plan müziği güzeldi, insanı gaza getiriyor valla :)


#İngilizce

Son olarak sizlerden mini bir ricam olacak :) Geçenlerde keşfettiğim İngilizce dil eğitimi ile ilgili bir site var. Ana dili İngilizce olan hocalarla konuşarak İngilizce'nizi geliştiriyorsunuz. Sizden istediğim ise, benim vereceğim linkten ücretsiz şekilde kayıt olarak 15 dakika deneme kazanmanız. Bundan benim faydam, üye yaptığım kadar %20 ekstra deneme dakikası daha kazanacak olmam.

Bu linkten kayıt olabilirsiniz
http://www.cambly.com/invite/mustafaturkoz

7 yorum:

 1. Ne güzel dolu dolu bir yazı.. inceleyeceğim daha çok şey var içinde.. oyun ve müzikler mesela.. şu an arkada Sezen çalıyor, fantezi müzik gibi olmuş biraz.. şarkı bitene kadar dinleyeceğim, sonra diğerlerini. :)

  Bu arada dizi olarak bir tavsiyem olacak. FX kanalında yayınlanıyor ama ben internetten izliyorum, şu an birinci sezon bitti. Legion ismi.
  Şu anda Ahmet Ali Aslan dinliyorum bunu daha çok sevdim. :) Teşekkürler.. İyi yayınlar,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Diziye baktım enterasan bir dizi galiba, logosu bile fantastik duruyor :) ve yeni dizi sanırım.
   Akşam indiriyim memlekete gidince izlerim. Black Mirror'ı beğenmiştim en son, bu dizi sanki daha iyi gibi geldi bana, tavsiyen için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Evet fantastik bir dizi.. hatta bu dizinin bağlantılı olduğu başka iki dizi varmış.. onları da araştıracağım. Ben de Black Mirror inceleyeyim bu arada. :) iyi seyirler..

  YanıtlaSil
 3. Merhaba Mustafa, "Nasıl Geçti"leri beğendim güzel olmuşlar... Kişisellik işte budur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğeniliyor mu bilmiyorum, ama bu yazıları oluşturmak hoşuma gidiyor. Hem neler yapmışım bu ay kendimi görüp analiz yapıyorum, hem de ileri de geriye dönüp bakacağım benim için mini bir eser oluşuyor :) Diğer konulara göre daha kişisel oldu evet, beğendiğin için mutlu oldum, teşekkür ederim :)

   Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.