Header Ads

Son Yayınlar
recent

Yak - Tekrar Oku - Yaz

Yak-Tekrar Oku-Yaz #mim

 Merhaba,  bugün 1 ay öncesinden aldığım bir mimi yazmak istedim. Öncelikle geç yazdığım için bu konuda beni #mimleyen Mustafa Alnıak kardeşimden özür diliyor ve bu #mim için teşekkür ediyorum :) Final sınavları ve sonrasında yaşadığım tatil rehaveti beni bloğumdan biraz uzaklaştırmıştı ve bu yüzden geç yazmak zorunda kaldım. Bence güzel bir bahane :)

Kısaca mimin tanıtımını yapıyım. Bu mimde sanırım yakmak istediğimiz, tekrar okumak istediğimiz ve okuduğumuz bir kitabın sonu nasıl bitmeliydi, yani sonunu kendimiz yazacak olsaydık nasıl yazardık tarzı 3 ana başlığı dolduracağız.

 Yak    İlahi Nizam ve Kainat 

Bu kitaptan bahsederken bir gizem müziği olsaydı süper olurdu sanırım :) Nereden buldum da okumaya başladım bu kitabı bilmiyorum, tek hatırladığım kitabın 50 yıl noter ve banka kasalarında saklandığının ve Önder adlı bir ruh tarafından yazıldığının söylenmesi beni meraklandırmıştı. Bir ruh tarafından yazıldığı ne kadar doğru bilemem :) Ben inanmıyorum buna, sadece kitapta ne yazıyor merak ettiğim için okuyorum.

Okuyamıyorum aslında. Çünkü bazı anlatılanları tam olarak anlayamıyorum :) Sebebi, kitapta ruhsal konular, zaman ve madde kavramları ve fizik, kimya gibi birçok konu var. Maalesef  hepsine kapasitem yetmedi :/ Bu yüzden de kitabı yakmak geliyor içimden. Nasıl kitapsa içerik kısmı da yok, tek solukta yazılmış. Tek korkum da, kitabı yaktıktan sonra kötü varlıkların bana musallat olması düşüncesi :)

 Tekrar Oku    Sadece Başbakan Okusun 

Bu kitap, lise yıllarımda okuduğum bir kitaptı ve ayrıca bu kitap sayesinde Erdal Demirkıran gibi hayranı olduğum bir yazarı tanımış oldum.

Kitaba başladıktan sonra hayatınız gerçekten değişecektir. Okurken başka bir dünyaya giriyorsunuz. Muhteşem bir devlet ve yaşam nasıl olabilir bunu konu ediniyor. Kitabı okuduğum sıralar başarı konularında bayağı gaza geldiğimi hatırlıyorum. Hatta ders notlarım artmıştı. Kitap bittiği zamanda kendimi boşlukta hissetmiştim ve notlarım tekrardan düşmüştü :)

Her yaştan her insana tavsiye edebileceğim bir kitap, tekrar tekrar okunabilecek kitaplardan.

 Yaz    Allah'a Borç Veren Adam 

Her zamanki gibi Erdal Demirkıran'dan enteresan bir kitap. Yazar kitapta Kuran'dan anladıklarını yazmış ve kendisi de belirtmiş zaten, son bir yorum değildir ve kulağınıza saçma gelen düşünceler olabilir diyor.  Kitap, dinimde yaptığım bazı şeyleri tekrardan sorgulamamı sağladı. 

Kitapta değiştirmek istediğim kısım, son bölümde Golgota'nın dayısının ölmesi olabilir. Biraz üzücü kısımdı, fakat buna rağmen güzel bitti.  

4 yorum:

 1. Çok eğlenceli bir mim bende eğlenerek yapmıştım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet :) Senin yazına da baktım sanırım "Gözümü korkutan kitaplar" yazın.

   Sil
 2. Güzel bir yazıydı. Teşekkürler Mustafa.

  YanıtlaSil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.