Header Ads

Son Yayınlar
recent

Pokemon Karakterleri Artık Sokaklarda

Pokemon

 Merhaba,  son günlerde sağda solda telefonlarıyla çekim yapan kişilere eğer rastladıysanız ilk gördüğünüzde sizde benim gibi ne yaptıklarına anlam verememiş olabilirsiniz. Peki bu insanlar neden her yerin fotoğrafını çekiyorlarmış bakalım isterseniz? Gerçi fotoğrafta çekmiyorlarmış :)

 Pokemon  çizgi filmini  10-15  sene öncesinden çoğu kişi bilir, en azından adını duyan olmuştur. Bu çizgi filmde de bilindiği üzere birçok  Pokemon  karakteri var. Hatta benim favorim pikaçuydu. Peki hiç düşünür müydünüz bu karakterlerin yolda yürürken yanı başınızda olacağını?

Evet artık artırılmış gerçeklik teknolojisiyle bu gerçekleştirildi. Oyunun adı Pokemon GOGps aracılığıyla gerçek dünya ile sanal dünya birleştirilmiş. Bütün bu güzel özelliklerin yanı sıra malesef Pokemon GO oyunu şimdilik ülkemizde desteklenmiyor, ama android telefonu olanlar Pokemon GO apk dosyasını indirip kullanabiliyorlar. Sizler yine de ülkemizde desteği çıktığında Google Play Store'dan indirin, çünkü sitelerden indirdiğiniz uygulama telefonunuza zarar verebilir.

Pokemon GO


İnsanlar pokemon yakalayabimek için kilometrelerce yol gidiyor, hatta karakolda yakalanan, ıssız yerlerde gasp edilen, pokemon için camiye giren arkadaşlar bile var :) Bunları sadece  Pokemon  yakalamak için yapıyorlar. Çünkü  Pokemon    caminin içinde bile olabiliyor.

Geleceği parlak bir uygulamaya benziyor. Kötü yanı belki şu olabilir; milyonlarca insanın konumları bilinecek ve bu sayede alışveriş, reklamcılık gibi sektörlerde elde edilen bu bilgiler daha fazla satış yapmak isteyen firmalar için kullanılabilir.

2 yorum:

  1. Benim blogda eleştirime maruz kaldı Pokemon Go ve tamamen gereksiz...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Senin yazını da okudum Mustafa, bence de gereksiz bir oyun. Zaten arkadaşımın telefonundan bir kaç kez oynadım o kadar, sonrasında oynayasım pek gelmedi. Pokemon Go kurucusu, bir günde bu kadar meşhur olmak için 20 yıl çalıştığını söylüyor, beğenmesekte yine de emeğe saygı :)

      Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.