Header Ads

Son Yayınlar
recent

Eskişehir Kitap Günleri

Eskişehir Kitap Günleri

Merhaba sevgili arkadaşlar. Dün hayatımda ilk defa kitap fuarına gittim. Daha büyük fuarlar var elbet ama ilk kez gidişimden olsa gerek bu fuar bana gayet büyük geldi. İnsanın gezerken nereye dönse kitap görmesi gerçekten hoş bir duygu :) Eskişehir'de olupta bu fuara gitmek isteyenler hala gidebilirler, çünkü fuar 29 Nisan ve 8 Mayıs tarihleri arasında, Espark AVM yanında. Ayrıca fuarda kitapları internet fiyatına göre daha ucuza alabilirsiniz. Bende gitmişken 2 kitap aldım :)

Fuara gitmeye biran da karar verdim aslında. Tramvay bu fuarın önünden geçiyordu ve bende camdan görünce ucuz kitap alırım düşüncesiyle durağı geçmeme rağmen, tramvaydan indim ve fuara ilk adımımı attım. Tramvayın içindeki kalabalıktan dolayı bir durak sonra inebildim, bizim şehirde ulaşım böyle, ineceğin yere bir durak önceden hazırlanman gerek :)

Fuara, açılışından 4-5 gün sonra gitmemden dolayı olsa gerek, fuarın içinde orta halli bir kalabalık vardı. Nereden gezmeye başlasam diye düşünürken sağ tarafa doğru hareketlenerek başladım gezmeye. Tabi sol taraftan da bitti gezmem :) Neyse gezerken gözüm en sevdiğim yazarın kitaplarını aramakta oldu ve hemen onun kitaplarını buldum bile. Fuar adına üzüldüğüm tek nokta Erdal Demirkıran'ın gelip gelmeyeceğini sorduğum da aldığım cevaptı, maalesef 2 gün önce gelmiş ve onu görememiş oldum. Bari bir kitabını alıyım dedim. Bütün kitaplarını okuduğum için sadece son çıkan "KAFA" adlı kitabını okumamıştım ve onu satın aldım. Hemen yanındaki bölümde de enterasan bir kitap duruyordu, "İNSAN NEDİR?"..

Eskişehir Kitap Günleri

Fuar gezimde sadece bu 2 kitabı aldım. İsim yazdırmalı kitap ayraçları da vardı, ama ne gerek var şimdi, bunu alacağıma kitap alırım kıyaslamasından sonra vazgeçtim almadım.

İlk fuar gezim böyleydi, sizlere kitap fuarından çektiğim bir kareyi paylaşmak istiyorum, hoş bir görüntüydü bence :)


Eskişehir Kitap Günleri

9 yorum:

  1. Güzel kıyaslama :) Adamlar ne sqtacaklarını şaşırdılar. "İnsan Nedir" ilginç bir kitaba benziyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kitabın yerini tutmaz tabi, dolabımda bir sürü kitap ayracı var zaten:) İnsan nediri okumaya başladım, yaşlı ve genç iki adamın konuşması şeklinde ilerliyor.

      Sil
  2. Bu arada blogun yeni şablonu güzel olmuş.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim, yeni tasarımları denemek istedim :) ama bazı yerlerinde uyum problemleri oldu, ekstra zamanlarda tasarımı düzeltecem inşallah:)

      Sil
  3. İkisinide okumadım muhakkak iyidir sanırım gerilim tarzında seven ben için :) ekşin olmalı :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İnsan Nedir'i okumaya başladım biraz, felsefi olarak ilerliyor, çokta enterasan bir şey yok şimdilik. Ama diğerini okumadan bile tavsiye ederim :) Çünkü ben bayağı bir Erdal Demirkıran hayranıyım, hangi kitabını okuduysam bana birçok şey kattı. En son Allah'a Borç Veren Adam kitabını okudum, çok güzeldi size de tavsiye ederim. Yazdıkları ne kadar doğru ama dini düşünceleriniz konusunda sizi biraz düşünmeye sürükleyecektir. Ve Kafa kitabı da, kafası kesilerek idam edilen bir adamın tamamen ölmeden önceki kalan 97 saniyesini ele almış. Ayrıca ben hiç gerilim sevmem, neden gerilim kitapları okurlar onu da anlamam :)

      Sil
  4. Gerilim tarzında okuyan insanların en büyük tutkusu ne olucak nasıl olucak birazda bilinmezlik alalade bir kitap alırsanız çok fazla sizi sarmaz iyi bir kitap popiler olmadanda kulaktan kulaga yayılır ve beni oku der ben romantik okumaktansa gerilim kişisel gelişim polisiye tanrılar mısır la ilğili fantastık kitapları ve hatta çocuk kitaplarına bayılırım. Ve eski kitaplar hitler gibi tanrıların arabaları gibi bunların eskileri olucak ama şimdiki basımları değil Aziz nesin gibi Bende eski kitaplar çok olduğu için şanslıyım :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Romantik beni de sarmıyor :) O zaman size gizemli bir kitap öneriyim, "İlahi Nizam ve Kainat" kitabın adı. 50 yıl önce bir ruh tarafından yazıldığı söyleniyor, internetten konusuna bakabilirsin. İtibar etmiyorum bu kitaba ama nedense okuma gereği duydum :)

      Sil
  5. Tamam bunuda okunacaklar listesine aldım. teşekkür ederim :)

    YanıtlaSil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.