Header Ads

Son Yayınlar
recent

1 Hafta Ne Kadar Yoğun Yaşanabilir?

Zaman

Merhaba, 1 hafta da yaşadığım 1 aylık zamandan bahsedeceğim :) 
Genelde zamanını çok boş geçiren biriyim, günler hızlı hızlı geçiyor benim için. Ama geçen hafta gibi bir hafta yaşadığımı hatırlamıyorum. Bu yoğun haftanın başladığı ilk anları hatırlamıyorum, muhtemelen hocaların verdiği proje ödevleri bu süreci başlattı. Sadece ödev olsa neyse.

Elbette bir proje ödevi öğrenciye 1 haftada yapılsın diye verilmez, fakat genimizde var son güne bırakmak :) Lafın gelişi değil bu arada, valla ciddi ciddi son günde yaptık projemizi ve uykusuz bir şekilde proje sunduk :) Ne zaman yoğun günlere sahip olsam film izleme ihtiyacı da doğuyor bende. Sanki her iş bitmişte film keyfi eksik kaldı. Film olarakta Social Network, Steve Jobs ve birkaç film daha izledim. Bu iki film hoşuma gitti sizlerde izleyin derim. Social Network Facebook'un nasıl kurulduğundan, Steve Jobs filmi de Steve Jobs'tan bahsediyor :) Film dışında biraz da yeni aldığım kitapları okudum.

Bu hafta içinde bol bol konferanslar ve bir iki günlük eğitimler oldu onlara katıldım. Biri Hacktrick idi. Bu etkinlikte küçük çaplı hackleme işini öğrendim. Kızdıranı hacklerim ona göre :)

Başka ne yaptım hatırlayacak olursam, İngilizce kursun final sınavı vardı. Bu pek ayak bağı olmadı ama haftayı yoğunlaştırdı yinede. Birde geçen dönem bitirdiğim girişimcilik kursunun Proje Pazarı vardı ona katılmam gerekti.

Bilgisayar

Bu bir haftayı hızlandırılmış bir video kaydı yapacak olsaydım şöyle bir şey olurdu sanırım; yataktan kalk, yüzünü yıka, okula git gel, masaya otur projelere çalış, ve bunlar çarpı 7 aynı gün :D

Sonuç olarak, faydalı bir haftaydı ve bir sürü konu hakkında yeni bilgiler öğrenmiş oldum. Projenin birinden yüz aldık, ama diğeri biraz muallak. Trafik yoğunluğu ile ilgili bir simülasyon yapmıştık, son güne kaldığından tam bitmiş şekilde teslim edemedik, bakalım hayırlısı neyse o olsun..

10 yorum:

 1. Selam Mustafa. Yaşadıklarını çok iyi anlayabiliyorum. Bende son zamanlarda aynı şeyleri yaşadım. Bir projede benim başımda vardı. Ve tabii ki son haftalara bıraktım gibi birşey oldu. Bir kütüphane otomasyonu yapmam gerekiyordu. Kitap hakkında bilgilerin tutulduğu bir otomasyon yani. Bunun için C# sql server kullandım. Faydalı oldu fakat yorucu oldu. Ve ne yazık ki bu kadarıyla bitmiyor. Şimdi birde yaz stajım var. Ramazan ayınca oruç oruç nasıl olacak bilmiyorum. ALLAH güç verir heralde :) çünkü bu benim 3. Stajım olacak. Ve ramazan ayına denk gelen 2. Stajım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aleykum selam Mustafa. Benim diğer proje de araba kiralama otomasyonuydu,benzer projelermiş, bizde araba bilgilerini tuttuk :) Benim bu hafta finaller başladı, seninkiler bitti sanırım. Orucluyken zor olacak gerçekten, allah yardımcımız olsun. Haziran sonuna doğru bende ilk stajımı yapacam insaallah :)

   Sil
 2. Evet Mustafa, benim finaller bitti. Sanırım bir tane bütüm var. Oda Java Programlama. O kadar Math lara falan çalıştım. rekürsif fonksiyonu falan, finalde fibonacci çıktı. Büte kaldık :/ :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçmiş olsun tüm sınavların için, bütüde geçersin sen sıkıntı yapma :)

   Sil
 3. Süper klasik öğrenci :) Aksini düşünmek zor. Bir de son saniyede derse yetişmek var evden bilerek geç çıkmak... Zamanın göre olduğunu bir kez daha ispat etmiş oldun. :) Bu arada Silikon Vadisi Korsanları diye 1999 yapım bir film var Steve ve Bill'in arasındaki rekabet ve "dünyayı teknoloji ile nasıl köleleştirmeye başladıklarını" anlatıyor. Tırnak içinde yazdıklarım benim gözümden filmin yorumu idi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öğrenciye zaman yetmiyor Mustafa, ama ne kadar zaman yok desekte yeterince çok zaman var :) Şahsen ben bilerek geç çıkmıyorum, sadece 5 dakikada otobüse yetişeceğimi düşünüyorum her seferinde yetişemiyorum :) Bu dünyada zamanın göreliliğini en iyi Einstein ve ben anlar sanırım :) Youtube'dan bahsettiğin filmin videolarına baktım güzel, onu da izlerim bir ara.

   Sil
 4. Yogunluk iyidir candır tüm projelerin su gibi akıp gider güzel sonuçlar alırsın inşallah :)

  YanıtlaSil
 5. Blogger Keşif etkinliğinden geliyorum. Sizi takibe aldım bana da beklerim.

  www.nilgunozenaydin.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, bende bloğunuzu takibe aldım :)

   Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.