M erhaba, sizlere YouTube'dan müzik dinlerken gördüğüm yeni bir teknolojiden bahsedeceğim. Aslında bu proje benim fikrimdi, adamlar ...

YouTube Hayalimdeki Teknolojiyi Yapmış!

15:44:00 Mustafa TÜRKÖZ 2 Yorum

YouTube SnoopaVision
Merhaba, sizlere YouTube'dan müzik dinlerken gördüğüm yeni bir teknolojiden bahsedeceğim. Aslında bu proje benim fikrimdi, adamlar yapmış bile, ne diyeyim sağlık olsun :) 

Bu teknoloji, siz videoyu izlerken sizin videoya hakim olmanızı sağlıyor, yani videonun içinde sağa sola, yukarı aşağı hareket edebiliyorsunuz. 

YouTube bu yeni özelliğin adını SnoopaVision olarak belirtmiş. Şimdilik BETA sürümünde olan bir özellik yazıyor lakin bu özellik 1 Nisan şakası sanırım :) Çünkü,YouTube her 1 Nisan günü güzel şakalar yapıyor :) Yinede bu özelliği bir inceleyelim derim.

SnoopaVision Nedir-Nasıl Kullanılır?

Kullanımı çok basit. Sizlere birkaç video vereceğim, bu videolarda Snoop Dogg ile beraber video izliyor olacaksınız :) Nasıl kullanıldığını aşağıdaki resimlerde gösteriyorum. 

-Normal Video- -SnoopaVision Özelliği Açıkken-


İkinci kullanım yolu da, size verdiğim videolarda videoların üzerinde mouse ile basılı tutup sağa sola hareket ettirebilirsiniz, böylelikle nasıl kullanıldığını daha rahat anlayabilirsiniz. (NOT: SnoopaVision özelliğini açmayı unutmayalım!!)

-Video 1-


-Video 2-


Kendi yorumum, 360 derece teknolojisi ve gerçekçi görüntüleme deneyimi harika olmuş. Özellikle belgesel filmlerinde kullanılırsa bu teknoloji çok güzel olur. 10 üzerinden 10 veriyorum :) Lakin bu özellik 1 Nisan şakası olduğu için sabah uyandığımızda kalkacaktır :) Bende durumu tam kestiremedim aslında şaka mı gerçek mi diye, ama ümit ediyorum bu özellik  ilerde hayatımıza girer :)

2 yorum:

  1. Bazı videolarda var bu özellik ilerde hayatımıza kesinlikle girecektir:) blog adresimi takip ettiğiniz için de teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. Evet uygun kameralar ile çekilen videolarda bu özellik şuan var,izlemesi gayette hoş bence :) teknoloji yazıları paylaşman ve yazdıklarını faydalı bulduğum için bloğunu takibe aldım. Gayet güzel bloğun,başarılar dilerim :)

    YanıtlaSil

UYUYAN BİR ADAMA SADECE RÜYALAR GELİR..