Bilgisayarımı açtığımda bloğuna ilk baktığım kişilerden biri, yani Gökhan abim'den bir mim aldım. Mimin konusu güne nasıl başladığı...

Güne Nasıl Başlıyorum - Mim

Ekim 25, 2015 Mustafa TÜRKÖZ 13 Yorum

Saat-Alarm

Bilgisayarımı açtığımda bloğuna ilk baktığım kişilerden biri, yani Gökhan abim'den bir mim aldım. Mimin konusu güne nasıl başladığımız hakkında. Sabahları nasıl güne başlıyorum kısaca özetledim.

Herkes gibi ben de alarm kuruyorum, ama nedense hep alarmı farkına varmadan durduruyorum ve okula geç kalıyorum :)

Sabah uyandığım da 5 dakika boş boş otururum, çünkü bilincim anca yerine geliyor :) Eğer acelem varsa lazım olan hiç bir şeyi yerinde bulamam. Kalem lazımsa yarım saat ararım nerede olduğunu. Halbuki başka zamanlar hep dolabın yan tarafında olur. Sanırım buna Murphy yasaları diyorlar :)

Kitabı, kalemi bulduktan sonra hemen dişlerimi fırçalar, yemekhaneye giderim. Yemekhanemizde genelde uzunca bir sıra olur. Bu sırayı görünce, 'sırada 5 dakika beklesem, kahvaltımı da 5 dakika da yapsam yetişir miyim diye zaman hesaplaması yapıyorum, ama sonra vazgeçip kantinden poğaça ve kahve alıyorum :)'


Kahve

Kahvemi de içtikten sonra hemen tramvaya yetişmeye çalışıyorum. Tramvaya biniyorum ve yolun yarısında inip otobüse aktarma yapıyorum. 40 dakika sonunda okula ulaşabiliyorum. Günde 2 saate yakın boşu boşuna yolda zaman harcıyorum. Eskişehir'de çok öğrenci olduğu için sabahları ulaşım, öğrenciler için biraz yorucu oluyor.

Eskişehir Tramvay

Güne başlama mimim hafta içi okul olduğu zaman içindi, hafta sonu için ise malesef güne başlama diye bir eylemim yok :) Ya geç yatıyorum ya da derslerden dolayı yorgun oluyorum ve çok geç kalkıyorum.

SONUÇ : Siz siz olun erken yatın erken kalkın ve güzel bir kahvaltı yaparak güne başlayın :) Ben böyle yapmıyorum ve bunun sonucu olarak ne dersleri anlayabiliyorum ne de güne enerjik başlıyorum. 

Yayın Tarihi: 25.10.2015  
MUSTAFA TÜRKÖZ

13 yorum:

 1. Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim kardeşim.
  Sabahları kalem araman iyimiş :) , akşamdan cebine koysan daha iyi olur böylece sabah arama derdin ortadan kalkmış olur.

  Haftasonları bende senin gibi yapıyorum eğer hafta sonu bir planım yoksa arkadaşlar ile bir yerlere gitmeyeceksek bende saat 13 - 14 e kadar uyurum bazen daha fazla uyuduğumda oluyor. Çünkü hafta içi çok yoğun bir tempoyla çalışıyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Ders çalışmadığım zaman kalem cebimde oluyor zaten :) ama akşam ders çalıştıysam kitabı ve kalemi dolabın içine atıp hemen yatıyorum. Sabah kalktığım da yerinde olmuyorlar. Kalem örneği, bu problemlerden sadece biriydi :)

   Sil
 2. Benim için çok eğlenceli bir mimdi çok teşekkür ederim :)) yaptım mimi http://fokbiyigii.blogspot.com.tr/2015/10/gune-nasl-baslyorum-mim.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, ben teşekkür ederim. Eğlenmenize sevindim :) Bu arada okudum mimi bayağı komikmiş :)

   Sil
 3. Selam,
  En kısa zamanda bir yayın hazırlamaya çalışacağım. Benim güne başlamam biraz karışık da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aleyküm selam. Karışık diyince merak ettim şimdi :) Ne zaman hazır olursa o zaman yayınlarsınız, sıkıntı yok.

   Sil
 4. Standart bir öğrenci mimi gibi olmuş.Gúne başlama anlamında:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz öyle oldu :) İnşallah ilerde bir iş adamının güne başlama mimini okursunuz :)

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yazdığınız için :) Okuyorum şimdi.

   Sil
 6. Bu mim sayesinde bir blog daha keşfetmiş oldum :) Merhaba ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Aynen bende bir blog daha tanımış oldum. Bloğunuz gayet güzelmiş, takipteyim :)

   Sil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir.