Header Ads

Son Yayınlar
recent

Kartvizit Sahibi Olmak!

bidolu baskı

Kartvizit, el ilanı, broşür, afiş ve katalog gibi farklı kategorilerdeki ürünlerde ve istediğiniz tarzda matbaa baskıları almak artık çok kolay. Son günlerde internetten matbaa kavramına çok rastlar oldum. Çoğu kişi bir ürün için baskı yaptırmak istediği zaman matbaalara pek gitmiyor. Belki pahalı olduğundan belkide uğraştırıcı olacağını düşündüklerinden olabilir. Ama artık online matbaalar var. Matbaa siteleri hem ucuz hemde kaliteli hizmetler veriyor. İster kendiniz bir tasarım yapıp siteye yükleyebilirsiniz isterseniz de başkalarının yaptığı hazır tasarımları kullanıp güzel kartvizit ve broşür gibi ürünleri satın alabilirsiniz. 

Google reklamlarında sık sık rastladığım ve benim en çok beğendiğim iki matbaa sitesi var . İlki matbuu.com ve ikincisi bidolubaski.com sitesi. Bu sitelerden hem ürün satın alabilirsiniz hemde grafikerlik yetenekleriniz varsa iş ortaklığı ile tasarımlarınızdan para kazanabilirsiniz.

Matbuu.com'da kendinize bir mağaza açıp tasarımlarınızı yüklüyorsunuz ve tasarımlarınız kullanılan ürünün fiyatına göre size kazanç sağlıyor. Mesela katalog çalışması yaptınız ve tasarımınız 100 tl'lik bir üründe kullanıldı. Sizin burdan kazancınız %10'u kadar yani 10 tl olacaktır. Mağazanızın popülerliği artıkça yüzdelik kazancınızda artacaktır. Ayrıca 200 tl sınırına gelmeden paranızı çekemiyorsunuz.
matbuu

Kendi tasarımlarınızı sitede belirtilen ölçülerde tasarlayıp pdf ve psd(photoshop uzantısı) uzantılı olarak yüklemeniz gerekiyor. Detaylar ayrıntılı şekilde sitede yazıyor.
bidolu baskı

bidolubaski.com siteside benzer şekilde hizmet veriyor. Bu siteye fazla bakamadım ama sizlere güzel bir konuda haber vermek için bu yazıyı yazmak istedim. bidolubaski.com "Kalitemizi görün, siparişi sonra verin" kampanyasıyla ürünlerini sizlere ücretsiz tanıtıyor. Kargo da onlara ait. Yapmanız gereken buradan siteye girip formu doldurmanız. 1-3 gün içerisinde ürünlerin örneklerinden oluşan numune kutusu adresine gelecektir. 

Ben biraz önce bidolubaski.com sitesinden numune kutusu talebimi gönderdim. Bakalım ürünleri nasılmış kargo geldikten sonra görecem :) 

Kartvizitiniz olması için illa bir iş adamı veya iş hanımı olmanıza gerek yok. Bir iş başvurusunda size dönmeleri için,veya eğer öğrenciyseniz belki staj için gittiğiniz yerde lazım olur yada hava atarsınız ne biliyim kartvizitim var diye :D 

Ben şahsen mucosmo adlı bloğum için matbuu.com'dan kartvizit bastırmayı düşünüyorum. Kendi tasarımımı yaptıktan sonra en yakın zamanda sipariş vereceğim.

Kısa bilgilendirme:
matbuu.com sadece ön taraf baskılı 1000 adet kartvizit fiyatı : kargo ve kdv dahil 15,34 tl.
bidolubaski.com sadece ön taraf baskılı 1000 adet kartvizit fiyatı : 24 tl + kdv. Kargo ücretsiz.

5 yorum:


 1. Merhaba Mustafa Bey, Kartvizitte kullanılan kağıt gramajı da oldukça önemli kalite açısından. Söylediğiniz siteleri inceledim kağıt gramajı olarak farklılıklar var fiyata etki eden bir etken de bu sanıyorum. Kimi sitelerde dijital baskı yapıyor bu da kaliteyi düşürüyor diye biliyorum. Yani kartvizitte gramaj ve baskı özelliği önemli kaliteli bir kartvizit sahibi olabilmek için. Bende değerlendirip tasarımımı hazırlayınca sizin gibi sipariş vereceğim. Teşekkürler öneri için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Aynen kağıt gramajı da önemli. Bidolubaski'dan bana numune kutusu geldi, çok kaliteli bir kartvizit miydi herkese göre değişir, ama kağıt türü idealdi bana göre. Ne demek rica ederim :)

   Sil
 2. Merhaba ben de bu siteleri dikkatle takip ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size de merhaba. Bu iki site benim en beğendiklerim, diğer sitelerden fiyatları genel olarak ucuz .

   Sil
 3. Kartvizitiniz Prestijinizdir!

  Sizin için özel olarak hazırlanan birbirinden şık kartvizitlerin detaylı özelliklerine ulaşmak için buKartvizit’in internet sitesini incelemenizde yarar var.
  BuKartvizit; Türkiye'nin her yerine, yüksek kalite standartlarında, prestijli, etkili, çarpıcı ve profesyonel kartvizitler sunuyor.

  "KARTVİZİT" DEYİP GEÇMEYİN!
  Kartvizit, bir kişinin, markanın veya kurumun; isim, soy isim, unvan ve iletişim bilgilerini içeren etkili tanıtım aracıdır. Kartvizitler günümüz teknolojisiyle daha canlı görüntü elde edilecek şekilde birçok malzeme üzerine basılabilmektedir. Standart kartvizit boyutu 8,5x5,5 cm olsa da farklı boyut ve şekillerde hazırlanabilmektedir. Kartvizit, kurumsal kimliği oluşturan en önemli unsurlardan biri olduğu için, kurumsal kimliğe sadık kalarak hazırlanması gerekir.
  Kurumsal kimlik için belirlenen renklerin, pantone, CMYK gibi standartlardaki renk kodları, kartviziti üretecek olan baskı merkezine mutlaka bildirilmelidir.
  Kartvizitler, profesyonelliğin ifade şeklidir. Fuar ve toplantı gibi iş görüşmelerinden önce kartvizitlerin yenilenmesi, sıra dışı tasarımlarla akılda kalıcılığı arttırmak, son derece önemlidir.
  Profesyonelce tasarlanmış ve yüksek kalite standartlarında üretilen bir kartvizit, sade ve kaliteli görünüşünün yanında imaj ve itibar açısından etkili bir reklamdır. Firmalar tanıtıma ayırdıkları harcama bütçelerini azalttıkça, pazar paylarını istemeden ve farkında olmadan, rakip firmalara kaptırmaktadır. Özellikle ilk karşılaşmalarda taktim ettiğiniz kartvizitinizin karşı tarafta uyandırdığı algı ve ilk izlenimi önemsemelisiniz. Böyle bir görüşmede kalitesiz, özensiz ve amatörce hazırlanan bir kartviziti sunarsanız veya taktim edeceğiniz herhangi bir kartvizitiniz yoksa karşı taraf ile profesyonel bir iş bağı kurabilmeniz oldukça zor. Rakiplerinizden daha ileride ve farklı bakış açısına sahip olduğunuzu kanıtlamak için değişime kartvizitinizden başlamak ekonomik bir yenilenme olacaktır. Yenilenmeye buKartvizit ile başlamak için www.buKartvizit.com ‘u ziyaret edin…

  YanıtlaSil

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir..

Blogger tarafından desteklenmektedir.