Blender 3D ile ilk yazımda Ocak ayının son günlerinde katıldığım bir kurstan bahsetmiştim. Kursta genel anlamda oyun yapmayı öğrendik. Ama ...

Blender 3D - Kurulum

Ağustos 20, 2015 Mustafa TÜRKÖZ 2 Yorum

Blender 3D ile ilk yazımda Ocak ayının son günlerinde katıldığım bir kurstan bahsetmiştim. Kursta genel anlamda oyun yapmayı öğrendik. Ama animasyonda yapabileceğimizi söylemiştim. Bu yazımda Blender 3D'yi nasıl indirip kurabileceğimizi anlatacağım. Ve animasyon yapmamızda bize yardımcı olacak kaynaklardan birkaçını vereceğim.

İlk olarak Blender 3D'yi indirerek başlayalım. Bunun için buraya tıklayarak Blender 3D'nin download sayfasına gidebilirsiniz. Tamindir.com'dan indirmek içinde buradan indirebilirsiniz. Sonra bu ekranda size bilgisayarınızın bitine göre indirme şekli gösteriliyor. Mesela bilgisayarınız 64 bit ise 64 bite tıklıyoruz.
Blender 3D download

Sanırım 2 dakika sürüyordu indirme süresi. İndirdiğimiz dosyaya tıklayıp kuruyoruz. Kurulum da 5 dakika sürebilir. Yükleme bitince program açılacak ve karşımıza aşağıdaki ekran gelecek. Artık yüklemeyi de yaptığımıza göre sıra geldi eğitim videolarını nereden bulacağımıza?

Blender_3D_Acilis_Ekrani

Sizlere benim en çok takip ettiğim kaynakları vereceğim. İlk olarak Baran YAĞCIOĞLU'nun youtube kanalını verebilirim. Burada modelleme, fiziksel animasyonlar ve Unity Programlama ile ilgili eğitim videoları bulabilirsiniz. Blender'a Yeni Başlayanlar için   buraya tıklayabilirsiniz.

İkinci olarak Blender Eğitim facebook sayfasına bakabilirsiniz. Bu sayfada birçok bilgili kişi sizlere yardımcı olacaktır. Sayfada paylaşılan çalışmaları da inceleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Son olarak her türlü modelleme kaynakları bulabileceğiniz Cgstudyo sitesini önerebilirim. Eğer Blender facebook sayfasını takip ederseniz, oradaki üyelerin paylaştığı kaynaklardan da yararlanabilirsiniz.


Yayın Tarihi: 20.08.2015  
MUSTAFA TÜRKÖZ

2 yorum:

Uyuyan bir adama sadece rüyalar gelir.